Bemærk at denne jobannonce er udløbet!
Ansøgningsfristen for jobannoncen er overskredet, og stillingen kan ikke længere søges.
Opslaget vises udelukkende som reference
Projektleder / Bygningskonstruktør søges til Aasiaat:
Skal du være med til at bygge 60 nye boliger - så læs videre...
De tre nye bygninger tilvejebringer i alt 60 nye 2V og 3V boliger til Aasiaat og opføres i Qarsoq boligsystem 234Y.
Med opstart marts / april 2022 og aflevering december 2023.
Et samarbejde mellem to bygherrer Kommune Qeqertalik og Grønlands Selvstyre løser nu den store boligmangel i Aasiaat af særligt 2V og 3V lejeboliger, fordelt på tre bygninger – de første høje bygninger i det centrale Aasiaat.
Du bliver en del af ledergruppen og kommer til, at varetage følgende opgaver:
- Planlægning og gennemførelse af byggeprojektet
- Varetagelse af kvalitetssikring
- Tidsstyring
- Byggemøder
- Mandskabsstyring og arbejdsledelse
Kvalifikationer:
- Uddannet Bygningskonstruktør, gerne med 3 – 4 års erfaring
- Gerne projektledererfaring
- Håndværksmæssig baggrund som snedker / tømrer
Som person er du:
- Inspirerende og kan motivere dine medarbejdere
- I besiddelse af gode samarbejdsevner
- Høflig og serviceminded
- Forhandlingsvant
- God situationsfornemmelse
- I besiddelse af kørekort
KJ Greenland tilbyder:
- Et udfordrende og afvekslende job i en virksomhed i god udvikling
- Løn efter aftale / kvalifikationer
- Fast arbejde
- Feriefrirejse
- Bolig stilles til rådighed efter gældende regler
Vil du have yderligere information, er du velkommen til at kontakte: Søren på tlf.: 5150 7863
Tiltrædelse: marts / april 2022
Interesseret:
Ansøgning, bilagt kopi af eksamensbeviser samt dokumentation for tidligere beskæftigelse, bedes stilet til: hr@kj.gl
Om KJ Greenland A/S
KJ Greenland A/S er etableret i 2011, og vores medarbejdere har 20-30 års erfaring inden for entreprenørbranchen i hele Grønland.
KJ Greenland A/S arbejder professionelt og lægger vægt på at holde ord og aftaler! Som en ansvarlig medspiller i grønlandsk erhvervsliv har vi som mål at være et godt uddannelses-sted for unge mennesker, som ønsker at arbejde i Entreprenør-branchen, herunder også i uddannelsen som entreprenørmekaniker.
KJ Greenland A/S er altid klar til at løse forskellige opgaver over alt på Grønland, hovedsagelig entreprenøropgaver for offentlige private bygherrer samt for mine- og olie industrien.
_____________________________________________________
Aasiaat er Grønlands femte største by med ca. 3.250 indbyggere og beliggende i det syd-vestlige hjørne af Diskobugten på Grønlands vestkyst.
Den største arbejdsplads er fiskefabrikken, hvor der forarbejdes krabber og rejer. Byen har sygehus, alderdomshjem, børnehave, vuggestue, folkeskole, gymnasium, lokal erhvervsskole, voksen- og børnebibliotek, handikapskole, mv.
I vintermånederne er der blandt andet mulighed for langrend på præparerede løjper, sne-scooterkørsel og ture på hundeslæde. I idrætshallen er der mange muligheder for indendørs sportsgrene.
Mange af øerne i området er fredede. I sommerperioden fyldes området med havterner, pukkelhvaler og vågehvaler, samt om vinteren narhvaler.
Du må meget gerne skrive i din ansøgning, at du så jobbet på tljob.dk